29-letni mieszkaniec gminy Wolin, który podczas interwencji znieważył mundurowych oraz naruszył nietykalność funkcjonariusza policji odbywającego adaptację zawodową, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za swoje zachowanie. Przestępstwa, które popełnił są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowy wieczór (21.11), policjanci odbywający adaptację zawodową w Komisariacie Policji w Międzyzdrojach zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Choć nasi koledzy dopiero rozpoczynają swoją służbę w Policji, zareagowali natychmiast. Rozpoczęli pościg za uciekinierem. Po kilkunastu metrach, na ul. Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach, zatrzymali mężczyznę. Wezwali go do zachowania zgodnego z prawem i wylegitymowania się, jednak ten nie reagował na wydane polecenia i zaatakował jednego ze stróżów prawa. 

W trakcie zdarzenia 29-latek znieważył funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Nadal nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów. Nie chciał się uspokoić – był agresywny. Próbował zadawać ciosy pięściami, odpychał funkcjonariuszy, krzyczał i obrażał ich, używając przy tym wulgarnych słów. Agresora zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Teraz odpowie za swoje zachowanie. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

sierż. Aleksandra Berenda