W Kamieniu Pomorskim rozpoczęły się prace związane z modernizacją kolejnego etapu przebudowy ulic Dworcowej, Jedności Narodowej oraz Zdrojowej. Dziś ciężki sprzęt pojawił się na odcinku od ulicy Mieszka I i rozpoczął zrywanie nawierzchni.

Drugi etap obejmuje przebudowę ulicy Dworcowej od skrzyżowania z ulicą Mieszka (od strony przejazdu kolejowego) w kierunku sklepu Netto. Dojazd do sklepu Netto ma zostać zapewniony od ulicy Zdrojowej. Prosi się Mieszkańców o przestawienie pojazdów z uwagi na umożliwienie wjazdu i wyjazdu z i w kierunku ulicy Dworcowej na przedmiotowym odcinku.

Cieszę się, że już nie słowa ale czyny mają miejsce na jednej z najważniejszych ulic. To kolejna z modernizacji, która ma na celu poprawę infrastruktury drogowej miasta. Z pewnością poprawi ona wizerunek Kamienia Pomorskiego. Planujemy zakończenie prac w czerwcu przyszłego roku – poinformował Stanisław Kuryłło.

Obecnie mieszkańcy mogą zobaczyć jak wygląda kształt przebudowy tego odcinka, choć nie jest to jeszcze zakończone. Koszt inwestycji to prawie 4 mln złotych z czego 60% pochodzi z budżetu Państwa. To nie jest ostatnia inwestycja ponieważ na terenie miasta planujemy w 2021 oraz 2022 przebudowę sześciu kolejnych ulic – dodał Burmistrz.