W niedzielę w kamieńskiej katedrze odbył się koncert wybitnych wirtuozów skrzypiec – Konstantego Andrzeja Kulki i Andrzeja Gębskiego oraz wiolonczeli – Andrzej Wróbla, którzy zaprezentowali utwory Karola Lipińskiego jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków i kompozytorów połowy XIX w.

Koncert odbył się w ramach, wymyślonego przez znanego tenora Marcina Rudzińskiego, projektu „Z klasyką przez Polskę” zorganizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny działający przy Instytucie Muzyki i Tańca i sfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współorganizatorami koncertu w naszym mieście był Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, Proboszcz Parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim, dziekan kamieński w wikariusz biskupi ks. kan. Dariusz Żarkowski oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej.

Oprócz niedzielnego koncertu w naszej katedrze podobne koncerty w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” odbyły się – w piątek w Trzebiatowie i w sobotę w Międzyzdrojach. 

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej