Kierując się zasadą, że powtarzanie jest matką nauk, „Klub Seniora” z Kamienia Pomorskiego kolejny raz uczestniczył w spotkaniu z policjantami. Chcąc być aktywni i bezpieczni, dlatego cyklicznie biorą oni udział w prelekcjach prowadzonych przez kamieńskich mundurowych.

Poniedziałkowe popołudnie (17.02.2020 r.), upłynęło pod znakiem dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa osób starszych. Kamieńscy seniorzy, na czele z przewodniczącą „Klubu Seniora”, panią Ireną Litwinską, nie zwalniają tempa. Jak sami mówią, uczestniczą w prelekcjach, bo jest to najlepszy sposób na  zapamiętanie wszelkich niezbędnych informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Tym razem spotkanie przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Głównym celem spotkań profilaktycznych skierowanych do seniorów, jest ograniczanie negatywnych zjawisk w postaci kradzieży, oszustw oraz innych przestępstw i wykroczeń popełnianych na wyżej wymienionej grupie. W trakcie poniedziałkowego wykładu wyświetlono i szczegółowo omówiono filmy:

  • „Oszustwo na policjanta”,
  • „Przy bankomacie”,
  • „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”,
  • „Przemoc domowa”,
  • „Na szklankę wody”,
  • „Samotność”.

Na zakończenie prelekcji, w trosce o bezpieczeństwo naszych aktywnych seniorów, funkcjonariusze wręczyli im małe, ale jakże przydatne upominki – odblaskowe kamizelki i opaski. Dziękujemy za kolejne spotkanie. Do zobaczenia wkrótce.

st. sierż. Aleksandra Berenda