Linia Norwegian ogłaszając trasę do Kopenhagi zwiększa swoje zaangażowanie w Szczecinie. Będąc bardzo zadowoloną ze swoich wyników osiąganych na trasie Oslo – Szczecin – Oslo, w dniu dzisiejszym linia lotnicza Norwegian ogłosiła uruchomienie od kwietnia 2020 roku trasy ze Szczecina do Kopenhagi.

189 miejscowy samolot typu Boeing 737-800 operować będzie dwa razy w tygodniu według poniższego rozkładu lotów:

Środa:
Wylot z Kopenhagi – 13:30, przylot do Szczecina 14:35
Wylot ze Szczecina – 15:15, przylot do Kopenhagi 16:10

Sobota:
Wylot z Kopenhagi – 13:50, przylot do Szczecina 14:45
Wylot ze Szczecina – 15:30, przylot do Kopenhagi 16:25

Połączenie z Kopenhagą będzie doskonałym uzupełnieniem do już istniejącego połączenia realizowanego przez linię lotniczą SAS, która to od kwietna bieżącego roku łączy nasz region z Kopenhagą 5 x tygodniowo (od poniedziałku do piątku). Sądzimy, że uruchamiane w niedługim czasie połączenie linii Norwegian z Kopenhagą, jeszcze bardziej uatrakcyjni Szczecin i całe Pomorze Zachodnie dla klientów skandynawskich, którzy wręcz uwielbiają kilkudniowe wyjazdy turystyczne, wpisując się w strategię rozwoju tego typu usług na terenie naszego regionu. Faktem ogłoszenia tego połączenia, w szczególności powinna cieszyć się cała branża turystyczna, dla której Duńczycy są jednymi z najczęściej korzystających z ich usług klientami, a to połączenie znacznie skróci czas dotarcia do Szczecina, czy regionu Pomorza Zachodniego – dodał Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Ceny biletów rozpoczynają się od kwoty 116 złotych i są dostępne na stronie www.norwegian.com.Port Lotniczy Szczecin – Goleniów oferuje 10 rozkładowych kierunków: Warszawa (PLL LOT); Oslo Gardemoen (Norwegian); Kopenhaga (SAS, Norwegian); Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Kraków (Ryanair); Oslo Torp, Stavanger, Bergen (Wizz Air)