XXII Regaty Międzymieliźniane, które odbyły się na wolińskiej marinie w dniach 22-23.08.2020.z udziałem ok.96 uczestników na 43 jednostkach żaglowych zarówno klas mieczowych jak i jachtów balastowych.

Po oficjalnym otwarciu regat przez Panią Burmistrz Ewę Grzybowską i Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Wolinie Jarosławem Tarnowskim, żeglarze z całego województwa zarówno Ci mali , jak i doświadczeni żeglarze przystąpili do rywalizacji na cieśninie Dziwna i Zalewie Szczecińskim.

Oczekiwanie na najmniejszy zefirek zmusił żeglarzy do wyjątkowej cierpliwości. Główny sędzia podjął decyzję o skróceniu trasy, która i tak wymagała nie lada umiejętności technicznych. Jednak przy leciutkim zefirku udało się sklasyfikować startujące jednostki ( poniżej wyniki regat).

Oczywiście nie obeszło się bez jachtu bez spektakularnego wejścia na mieliznę , a było to jednostka o sporym zanurzeniu O DANA z prowadzącym Januszem Frączkiem, natomiast o Memoriał Ciupka walczyła w tym roku grupa od 6 -8m , gdzie nagrodę specjalną otrzymał jacht WYKLĘTY z prowadzącym Krystianem Łukaszewiczem. W regatach rywalizowała także młodzież i dzieci na jednostkach klasy OPTYMIST i ISA 407, którzy borykali się z małym wiatrem i silnym prądem na cieśninie Dziwna.

Dziękujemy komisji sędziowskiej , holownikowi BORYS z firmy usługi morskie – Piotr Frączek, Lokalnej grupie Rybackiej, Gminnemu Centrum Kultury Sportu Rekreacji i Turystyki współorganizatorowi regat, którzy dołożyli wszelkich starań , aby regaty odbyły się w profesjonalny sposób i w sympatycznej atmosferze oraz wszystkim członkom Klubu, personelowi GCKSTiR oraz Drużynie WOPR za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy. Impreza finansowana była ze środków przeznaczonych na ten cel przez Panią Burmistrz Wolina.

A hoj za rok!
Lucyna Choma