Zapraszamy na kolejną #wirtualnąwycieczkę z przewodnikiem LIVE. Tym razem odwiedzimy miejsce, w którym od tysięcy lat ścierają się wpływy skandynawskie i słowiańskie – wyspę Wolin! Odcinek realizowany w ramach cyklu wirtualnych wycieczek z przewodnikiem LIVE po Pomorzu Zachodnim. Mamy już za sobą spacer po Szczecinie, okraszony dużym sukcesem – nagranie wyświetlono już ponad 20 tysięcy razy. Kolejne wycieczki prowadziły po Pojezierzu Drawskim oraz pasie nadmorskim – od Kołobrzegu do Darłowa. Do wszystkich wycieczek można wrócić odwiedzając kanał Discover Pomerania na Facebooku.

Wolin, największa polska wyspa, jest ewenementem na skalę światową. To miejsce, które ukształtowały nie tylko ścierające się siły natury, ale także osiedlający się na wyspie przybysze, reprezentujący różne kultury… To na Wolinie w X wieku istniała jedna z największych osad w Europie! W ramach naszej wirtualnej wycieczki, przemierzymy wyspę Wolin ze wschodu na zachód. Naszą wędrówkę rozpoczniemy w Dziwnowie, którego ujściowe położenie wykorzystywano już w XIII wieku, pobierając opłaty celne od żeglujących Dziwną kupców.

Następnie przeprawimy się mostem zwodzonym na wyspę Wolin, gdzie dawny szlak handlowy poprowadzi nas przez Międzywodzie, Świętouść i Wisełkę, aż do Międzyzdrojów. Znane „miasto gwiazd” odkryje przed nami nie tylko swoje piękne plaże i promenadę. Będziemy również mogli zobaczyć niespotykane nigdzie indziej atrakcje przyrodniczo-historyczne, położone w obrębie Wolińskiego Parku Narodowego.

Wirtualna wycieczka po wyspie Wolin nie może odbyć się bez zwiedzania samego Wolina. Będzie to okazja to zrewidowana naszych poglądów na temat życia Słowian i wikingów. Wycieczkę zakończymy w mieście leżącym na 44 wyspach – Świnoujściu.

ZART