23 listopada br. w konkursie ,,Zachodniopomorski Lider NGO 2019” –  Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie otrzymał  wyróżnienie w kategorii najlepsza inicjatywa w 2018, za przeprowadzenie IV Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku.

Nagrody wręczali: Olgierd Kustosz –  Wicemarszałek Województwa, oraz Justyna Jakubowicz – Dziduch p.o. dyrektora Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Gala została zorganizowana podczas Koszalińskiego Forum NGO przez Pracownię Pozarządową w Koszalinie.  W drugiej edycji 2019 o zaszczytny tytuł ubiegały się – 44 inicjatywy z Województwa, wartość nagród – 5 000 zł.  Nagrody zostały przyznane w trzech  kategoriach.

 1. Zachodniopomorskim Liderem NGO – została Fundacja Las Sztuki! 
  Wyróżnienia otrzymały:
  –  Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii Perun
   – Fundacja Kamienica 1
 2. Zachodniopomorskim Liderem NGO w kategorii organizacja założona w 2017-2018  – zostało Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRYF!
  Wyróżnienie otrzymało:
  –  Stowarzyszenie SPARK
 3. Zachodniopomorskim Liderem NGO w kategorii organizacja z budżetem do 25 tys. została Fundacja Zachodnia! 
  Wyróżnienia otrzymały:
   – Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie (nagroda finansowa – 500 zł)
  –  Stowarzyszenie Jadłodzielnia Szczecin

Uhonorowanie organizacji oraz promocja ich działań, utwierdza w przekonaniu że warto pracować dla ludzi i z ludźmi.  Organizatorzy zadbali o koncert piosenek musicalowych, tort i toast.  Było miło w tak zaszczytnym gronie spotkać się, wymienić doświadczenia i nawiązać nowe znajomości. 

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska
prezes UTW w Golczewie