Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Stanisław Jankowski z Kamienia Pomorskiego wygrał przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku Przedszkola Miejskiego w Wolinie wraz z zagospodarowaniem terenu oraz adaptacją części przedszkola na Żłobek. Umowa na wykonanie inwestycji została dzis oficjalnie podpisana.

Administracja burmistrz Ewy Grzybowskiej na oba projekty pozyskała łącznie blisko 4 miliony złotych dofinansowań. Imponująco prezentują się zakresy inwestycji: Budynek zostanie przebudowany i rozbudowany o trzy oddziały przedszkolne. Sale dydaktyczne zostaną doposażone, a teren wokół budynku zagospodarowany. Powstanie mała architektura, boisko, plac edukacyjny, piaskownice, tunel i góra wspinaczkowa. Modernizacji doczeka się również kotłownia.

W ramach drugiego projektu powstaną dwie sale żłobkowe. Przebudowane zostaną tarasy. Nie zabraknie odpowiedniego doposażenia sal i nowej przestrzeni na wózki dziecięce. Wybrana oferta na wykonanie inwestycji opiewa na kwotę 4 320 184,44 zł brutto. Warto zaznaczyć, że firma z Kamienia Pomorskiego ma na swoim koncie spory katalog zrealizowanych inwestycji, takich jak: budowa Przedszkola Miejskiego w Gryficach, remont – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ul. 11 Listopada w Gryficach, budowa Kwartału Dominikańskiego w Kamieniu Pomorskim, budowa Budynku Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, budowa Banku Spółdzielczego w Wolinie, budowa Banku Spółdzielczego w Goleniowie.