W czwartek w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wisełce odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka, które zorganizowali pracownicy placówki wspólnie z Dyrektor Panią Ewą Zielińską.

Tegoroczny Dzień Dziecka minął pod znakiem gier i zabaw zorganizowanych przez pracowników placówki oraz Wolińskiego Parku Narodowego. Ponadto odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych, na które składa się boisko do piłki nożnej o wymiarach 40 x 20 metrów pokryte naturalną trawą oraz boisko do piłki siatkowej plażowej o wymiarach 18 x 9 metrów.

Z infrastruktury sportowej będą korzystać przede wszystkim dzieci oraz młodzież zamieszkująca Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wisełce jak i dzieci i młodzież mieszkająca w Wisełce. Obiekt będzie stanowić dodatkową zachętę do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Boisko powstało w ramach złożonego przez Powiat Kamieński wniosku na realizację zadania pn.: „Budowa boisk sportowych w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wisełce”. Ogólna wartość całej inwestycji to 34278,78 złotych, z czego dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wyniosła 17139,39 złotych, a wkład własny Powiatu Kamieńskiego wyniósł 17139,39 złotych.

Starostwo Powiatowe