Wspólny program „Forum Zalewu” gmin Nowe Warpno, Police, Stepnica, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Wolin oraz ośrodków edukacji przyrodniczej tworzy projekt Ferii Zimowych 2020, który ma być przeznaczony dla dzieci z klas 6-8 szkół podstawowych znajdujących się na terenach gmin.
Projekt zakłada połączenie miast partnerskich w pary i zorganizowanie wycieczek dla dzieci mających na celu poznanie naturalnych terenów oraz miast w naszym regionie. Kamień Pomorski jest w parze z zaprzyjaźnionym miastem Wolin! Myślicie, że wiecie już wszystko o naturze otaczającej miasto wikingów? Ha! Jest jeszcze wiele miejsc, które możecie odkryć!
Następnie dzieci spotkają się ponownie dnia 17.02.2020 (poniedziałek), by wspólnie, w grupach 3-5 osobowych wykonać konkursową pracę plastyczną – plakat A1, omawiającą poznane w trakcie wycieczki zagadnienia i ciekawostki. Plakaty będą formą promocji Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego, podsumowania zdobytej wiedzy i zaprezentowania inspiracji zaczerpniętych z przyrody, stąd temat: „Zimowe spotkania z przyrodą”… Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody oraz wystawa plakatów!
Celem programu jest podniesienie świadomości o atrakcyjności regionu, w którym mieszkają uczestnicy programu, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowych warunków przyrodniczych panujących dookoła Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego. Program ma także na celu promocję zdrowego trybu życia o każdej porze roku i aktywizację uczniów w czasie wolnym od szkoły.
Program wycieczki niżej. Zapisy w Kamieńskim Domu Kultury (663-980-133) lub w swoich szkołach: Rodzice zapisując dziecko uiszczają opłatę w wysokości 20,00 zł (tzw. wpisowe), którą przeznaczymy na zapewnienie obiadu dla dzieci.
GMINA KAMIEŃ POMORSKI ODWIEDZA GMINĘ WOLIN (i nie tylko)
12 LUTEGO 2020 (środa)
8.00 – Zbiórka pod Halą i wyjazd autokarem
8.00 – 9.30 – Przejazd z Kamienia Pomorskiego do Parku Natury Zalewu Szczecińskiego
9.30 – 11.00 – Park Natury Zalewu Szczecińskiego • Rola wielkich „zgryzaczy” w aktywnej ochronie przyrody, czyli spotkanie z Konikami Polskim oraz krowami rasy Szkocka Wyżynna • Woda na obszarze łąk.
11:00 – 12.30 – Przejazd przez farmę wiatrową. Odnawialne źródła energii.
Przejazd do Centrum Słowian i Wikingów: odwieczne współdziałanie przyrody i człowieka.
12:30 – 12.45 – Przejazd do Wzgórza Wisielców
12:45 – 13.30 – Półwysep Rów i Zalew Szczeciński
13:30 – 13.45 – Przejazd do Wolina
13:45 – 14.30 – Atrakcje, zabytki i przyroda Wolina. Spacer po mieście.
14:30 – 15.15 – Obiad
15:15 – 16.15 – Muzeum Regionalne w Wolinie
16:15 – Wyjazd autokarem do Kamienia Pomorskiego
17 LUTEGO 2020 (poniedziałek)
16:00 – Tworzenie prac konkursowych – plakatów (Kamieński Dom Kultury)
“Common Initiatives in Conserved and Protected Areas”(CICPA), czyli “Wspólne Inicjatywy na Obszarach Chronionych” są projektem wymyślonym przez organizacje odpowiedzialne za zarządzanie obszarami chronionymi i cennymi przyrodniczo oraz przez ludzi, którzy na co dzień na tych obszarach działają, pracują, żyją.” więcej na stronie:  www.southbaltic-cicpa.eu
Serdecznie zapraszamy!