1,5 mln złotych będą musieli w najbliższym czasie zabezpieczyć radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Wszystko na poczet odszkodowania lub ugody nad jaką obecnie pracuje samorząd w sprawie jednego z Mieszkańców Wrzosowa. Sprawa ma związek ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego dla Wrzosowa w 2012 roku.

– Brałem udział w rozprawie w Sądzie Apelacyjnym w związku z odszkodowaniem jakie w związku z decyzją z poprzednich lat będziemy musieli przekazać jednemu z mieszkańców Gminy. Nie mówię o wysokości kwoty, jednak nieuniknione jest, że w tym roku będziemy musieli zabezpieczyć 1,5 mln złotych za jedną z części wypłaty środków na rzecz tej osoby. To suma, która z pewnością odbije się na naszym budżecie – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

To nie pierwsze środki jakie w związku z decyzjami podejmowanymi w latach 2010 – 2014 (Burmistrzem był wtedy Bronisław Karpiński) musiano wypłacić mieszkańcowi Wrzosowa odszkodowanie. W 2015 roku gmina zapłaciła 783.452 złotych. Decyzja o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla Wrzosowa zapadła w 2012 roku.

– Nie mieliśmy żadnego wpływu na obecną sytuację, ale jeżeli przed sądem zapadnie niekorzystny dla nas wyrok, będziemy musieli za decyzję moich poprzedników wypłacić kilka milionów złotych. Ile dokładnie? – mówił Burmistrz.

Jeżeli gmina nie zdecyduje się na ugodę i przegra sprawę kwota może opiewać nawet na 5 mln złotych.