Po wielomiesięcznej przerwie, Słowianie i Wikingowie znów zapraszają do spędzenia z nimi wspólnie czasu. Dla pierwszych pięciu osób kupujących bilet – nagroda za pierwszy krok ku normalności w sobotni poranek. Skansen będzie czynny od 10.00 do 16.00, czas pokaże czy będzie już czynny codziennie czy na razie w weekendy.

Pomimo zaproszenia, organizatorzy przypominają o obostrzeniach obowiązujących w czasie pandemii. Wszystkie osoby zwiedzające skansen muszą mieć założone maseczki zakrywające usta i nos (nie dotyczy dzieci poniżej 4 lat), przed wejściem do skansenu należy zdezynfekować ręce (pojemnik z płynem znajduje się przed budynkiem kasy), przy kasie może przebywać maksymalnie jedna osoba lub rodzina. Pozostałe osoby czekają na zewnątrz, skansen nie prowadzi sprzedaży bezgotówkowej (bilety, pamiątki itp.), zwiedzający zobowiązani są zachować odstęp 2 metrów od innych zwiedzających (ograniczenie to nie dotyczy członków rodzin) oraz pracowników skansenu i pozostałych odtwórców historycznych.

W rekonstrukcjach chat może przebywać ograniczona liczba osób: jedna rodzina lub 2 osoby nie będące rodziną w mniejszych chatach albo 3 osoby nie będące rodziną w większych chatach. Organizatorzy zalecają, aby nie gromadzić się na drewnianych drogach oraz w miejscach wypoczynku oraz nie blokować wejścia do chat.

Zwiedzanie z przewodnikiem (po uprzedniej rezerwacji telefonicznej 781 004 085) dla ograniczonej liczby osób jednocześnie: do 5 osób lub 1 rodzina. Osoby zwiedzające chaty oraz dotykające infrastruktury (stoły, ławy itp.) oraz inne wyposażenie zobowiązane są do posiadania rękawiczek ochronnych (skansen nie zapewnia rękawiczek). Obowiązuje zakaz zbliżania się do zwierząt hodowanych na terenie skansenu. Przypominamy: jak zwykle psy można wprowadzać jedynie na smyczy (i właściciel sprząta wiadomo co). W budynku sanitarnym mogą przebywać jednocześnie 4 osoby (liczba dostępnych kabin WC). Pozostałe osoby czekają na zewnątrz budynku. Teren skansenu objęty jest monitoringiem. Plac zabaw na terenie skansenu pozostaje zamknięty do odwołania.

Organizator