Albatros_Po_ryby_fot_urzad_marszalkowski_WZ_2

Uczniowski Klub Sportowy „Albatros” w Wolinie doczekał się nowoczesnej siedziby. Inwestycja została zrealizowano ze wsparciem finansowym PO Ryby. W sobotę, 16 maja br., zaplonowano przecięcie wstęgi oraz otwarcie sezonu żeglarskiego w Wolinie. W wydarzeniu uczestniczyć będzie wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Zakończyła się modernizacja budynku przy ul. Mostowej 1 w Wolinie, w którym mieści się siedziba Uczniowskiego Klubu Sportowego „Albatros” przy Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii. Oprócz sekcji żeglarskiej w klubie funkcjonuje sekcja motorowodna, sekcja zapaśnicza oraz Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

W ramach inwestycji, wartej ponad 3,2 mln zł, przebudowano stary budynek, w tym nadbudowano poddasze, przebudowano ściany nośne i konstrukcję stropów, wymieniono sieci: instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej. Przebudowo także slip. W efekcie modernizacji powstał budynek użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej 556,4 m2. Wartość dotacji z PO Ryby to 1,5 mln zł.

W zmodernizowanym budynku będzie można skorzystać także z bazy noclegowej – 18 miejsc w pokojach dwu- i trzyosobowych. Z miejsc tych skorzystają żeglarze i turyści z basenu jachtowego, który należy do Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Albatros_Po_ryby_fot_urzad_marszalkowski_WZ_3

Część powierzchni budynku została przeznaczona na hangar na łodzie i żaglówki, magazyn sprzętu czy szatnie. Wszystkie wejścia do budynku umożliwiają dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Program wydarzenia: sobota, 16 maja 2015 r.,

Godz. 12: Oficjalne podniesienie bander

Godz. 12.10: Przecięcie wstęgi, przemówienia

Godz. 13: Regaty żeglarskie w klasie OPP, ISA 407, Laser

Godz. 14: Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i plastycznego „Wiatr, Woda, Żagle”

Godz. 16: Zawodowy kajakowe

Godz. 17: Wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników regat

Godz. 18: Pokaz WOPR

Podczas wydarzenia na scenie będzie występował zespół OKAY.