CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Prokuratura Okręgowa w Szczecinie po raz kolejny zainteresowały się Biblioteką w Wolinie. Tym razem nie chodzi o przetarg na dostawę sprzętu komputerowego a decyzję o pozwoleniu na budowę biblioteki. 

Temat ujrzał światło dzienne po interpelacji złożonej przez radnego Waldemara Dubrawskiego. W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu, woliński radny dopytywał Józefa Malca dlaczego zostało wydane pozwolenie na budowę budynku użyteczności publicznej jakim jest Biblioteka Miejska, na podstawie warunków zabudowy, w których teren biblioteki jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. – Proszę o wykładnie prawa, wskazanie podstaw, które umożliwiły takie działania organu wydającego pozwolenie na budowę – dopytuje były wicestarosta.

Starosta Józef Malec poinformował radnego, że przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę sprawdzono kompletność złożonego wniosku pod względem formalnym oraz projekt sporządzony przez projektanta. – W inne rozstrzygnięcia zawarte w projekcie budowlanym organ zatwierdzający projekt nie posiada uprawnień do sprawdzania i ingerowania (…) zapytania należałoby kierować do Inwestora (Gminy Wolin przyp. red) oraz projektanta sporządzającego projekt – informuje Józef Malec.

Starosta poinformował radnego, że decyzje o pozwoleniu na budowę biblioteki są przedmiotem rozpoznania przez szczecińskie Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Prokuraturę Okręgową w Szczecinie.