Sobotnie spotkanie Wikingów z Iną Goleniów, choć zakończone remisem było prawdopodobnie najlepszym meczem jaki został rozegrany tej rundy w Wolinie. W ocenie działaczy, całość spotkania została wypaczona przez głównego arbitra, który pokazał tego dnia 12 żółtych i 3 czerwone kartki.

Pierwsze 25 min spotkania to duża dominacja zawodników z Wolina i kilka bardzo dobrych okazji do strzelenia bramki. Najpierw w dogodnej sytuacji niecelnie uderzył Kamil Wiśniewski. Chwilę później goście skontrowali. Sytuacje sam na sam z Krzysztofkiem przegrał Jarząbek. Nie minęła chwila i aktywny od początku spotkania, 17-letni Łukasz Bożko dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Wiśniewskiego. Kamil, precyzyjnym strzałem pokonał Hengera. W 45 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Banachewicz precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużył Żabickiego. Ten mocnym uderzeniem głową nie dał szans Krzysztofkowi.

Druga połowa meczu pod względem bramkowym nie przyniosła zmiany rezultatu. W ocenie gospodarzy, na uwagę tego dnia zasłużył jednak ktoś inny.

Mieliśmy prawdziwe eldorado jeżeli chodzi o rozdawanie żółtych i czerwonych kartek. W całym spotkaniu sędzia Wilk rozdał 12 żółtych oraz 3 czerwone kartki, będące konsekwencjami dwóch żółtych kartek dla danego zawodnika. W naszym zespole boiska opuścić musiał Adrian Nagórski, w Inie Patryk Lubośny, były zawodnik naszego klubu. Dodatkowo po meczu taką samą karą ukarany został Kamil Wiśniewski. Taka ilość upomnień, delikatnie podkreśla, iż tego dnia arbiter główny nie panował nad meczem… Rozumiemy, że to jest tylko IV liga, że tutaj nie grają mistrzowie świata, że tutaj nie trenują również najlepsi trenerzy oraz nie sędziują tzw „wirtuozi gwizdka” jednak odzywki głównego sędziego do zawodników typu: „c..j mnie to obchodzi” są delikatnie mówiąc, nie na miejscu. „Gwiazda” tego spotkania jest tylko jedna. Niestety w złego tego słowa znaczeniu – czytamy na stronie Vinety Wolin.

Jak zaznaczają wolinianka, arbiter główny tego spotkania nie uznał pięciu bramek drużyny Wikingów.

Vineta – Ina Goleniów 1:1 (1:1)
Bramki: K. Wiśniewski – Żabicki
Skład Vinety: Krzysztofek, Szymfeld, Jeż, Łodyga, Tarka (Gałecki), Cyburt, Nagórski, Bartoszewicz, Bożko (Grochowski), Duwe, Wiśniewski

źródło:
Vineta Wolin