Degustacja ryby, strefa wiedzy o rybach, konkursy z nagrodami, muzyka na żywo, strefa malucha i wiele więcej będą czekać na wszystkich, którzy 1-2 sierpnia zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu „Wolin z rybą na talerzu”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

1-2 sierpnia 2020, godz. 12:00 – 18:00. W programie: darmowa degustacja ryb, strefa wiedzy o rybach, konkursy z nagrodami, muzyka na żywo, strefa malucha i wiele więcej. Zabierz ze sobą maseczkę!

Głównym celem projektu jest poprawa organizacji rynku produktów rybołówstwa i akwakultury, co może zostać osiągnięte tylko poprzez skoncentrowanie się na edukacji rodzin, w taki sposób, by zmieniły one swoje przyzwyczajenia żywieniowe i częściej sięgały po produkty z ryb. Podniesienie poziomu publicznej świadomości na temat zrównoważonych produktów rybołówstwa i dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców stanowi nadrzędny cel planowanej operacji.

Projekt „Wolin z rybą na talerzu” będzie kampanią informacyjno-edukacyjną, posiadającą znamiona kampanii społecznej, której komunikat kierowany do odbiorców będzie bardzo prosty – ryba jest produktem zdrowym, smacznym, pożywnym, szybkim i nieskomplikowanym w przyrządzeniu w warunkach domowych, zaś spożywanie ryb stoi w parze z aktywnym oraz zdrowym trybem życia. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020.