Według naszych informacji wczoraj Robert S. – wójt Rewala został przesłuchany przez szczecińską prokuraturę i usłyszał zarzuty. – Sprawa dotyczy nieprawidłowości w gospodarowanie finansami gminy – mówi prokurator Joanna Sochalska-Biranowska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zarzuty jakie usłyszał Robert S. dotyczą przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków jako funkcjonariusz publiczny oraz niegospodarności. Zarzuty usłyszał też były skarbnik gminy. Śledztwo ma związek z kłopotami finansowymi Rewala przez które władze gminy zdecydowały się na zaciąganie pożyczki w parabankach.

Obaj podejrzani mają zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny i muszą wpłacić wysokie poręczenia majątkowe. Prokuratura nie ujawnia jakiej wysokości. – Wójt ma też powstrzymać się od wykonywania pracy – dodaje prokurator.

Prokuratura zawiadomiła urząd wojewódzki o problemach wójta Rewala. – Otrzymaliśmy informację z prokuratury, że pan wójt ma nakaz powstrzymania się od wykonywania obowiązków. W związku z tym jego obowiązki przejęła wicewójt – mówi Agnieszka Muchla, rzecznik wojewody zachodniopomorskiego.

Jako środek zapobiegawczy prokurator zakazał mu wykonywania pracy. Dlatego od dziś jego obowiązki przejęła wicewójt Wioletta Brzezińska. Robert S. nie przyznaje się do winy. Wójtowi grozi nawet 10 lat więzienia.