Wystarczyło 30 dni na dotrzymanie jednej z obietnic złożonych podczas ostatniego wspólnego posiedzenia komisji Rady Gminy. Wójtowi Radosławowi Drozdowiczowi w niespełna miesiąc udało się sfinalizować postępowanie przetargowe, a co ważniejsze uzyskać kolejne – tym razem wynoszące blisko 470 tys. złotych dofinansowanie na przebudowę drogi przez Duniewo.

Samorządowiec w niespełna 30 dni pokazał swoją skuteczność radnym, którzy w trakcie ostatniego posiedzenia komisji głosowali przeciw proinwestycyjnemu budżetowi. Nie dość, że udało mu się uzyskać dofinansowanie zewnętrzne wynoszące 66% inwestycji, to jeszcze przeprowadzić skutecznie procedurę przetargową i wyłonić wykonawcę.

Firma L-Service Paweł Lewiński z Nowogardu zmodernizuje zapomnianą przez poprzednie władze drogę wewnątrz miejscowości Duniewo. Będzie to kolejne duże zadanie, bo warto wspomnieć o trwającej wymianie oświetlenia ulicznego realizowanego już na terenie Gminy Świernzo.

Od początku kadencji modernizacja dróg jest dla mnie priorytetem. Konsekwentnie dążymy do zmian na lepsze, wykorzystując przy tym wszystkie szanse na skuteczne pozyskanie funduszy zewnętrznych, dzięki którym nasza gmina rozwija się dużo szybciejpodkreśla Wójt.