Umowy na dofinansowanie kwotą ponad 17,6 mln zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. w Świnoujściu oraz w powiatach kamieńskim i gryfickim podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Dzisiejsze umowy na dofinansowanie samorządowych inwestycji drogowych z rządowego programu oznaczają inwestycje w poprawę jakości i bezpieczeństwa kolejnych kilometrów dróg gminnych i powiatowych na Pomorzu Zachodnim – mówi wojewoda Tomasz Hinc.

Chodzi m.in. o przebudowę 617 metrów drogi powiatowej nr 1024Z Gostyń – Pobierowo – etap II. Dofinansowanie wynosi 1 mln 122 tys. zł. Wartość inwestycji: 2 mln 245 tys. zł. Gmina Kamień Pomorski otrzyma środki na przebudowę 588-metrowego odcinka ulic Dworcowej, Jedności Narodowej i Zdrojowej w Kamieniu Pomorskim wraz z budową, rozbudową i przebudową infrastruktury technicznej. Inwestycja ma charakter wieloletni, a dofinansowanie z FDS w 2020 r. wyniesie ponad 319 tys. zł, a w 2021 r. 2 mln 432 tys. zł.

Gmina Golczewo zyskała pieniądze na przebudowę dróg gminnych ul. Papieża Jana Pawła II oraz ul. Jedności Narodowej w Golczewie, łączących się z drogami wojewódzkimi na odcinku 637 metrów, wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową oświetlenia ulicznego. Dofinansowanie z FDS wynosi 1 mln 855 tys. zł. Wartość inwestycji to 2 mln 319 tys. zł.