Od 1 września niektóre miejscowości zostały bez połączeń autobusowych PKS, a tym samym bez możliwości przemieszczania się – żali się jeden z naszych Czytelników. – Często osoby starsze potrzebowały tych połączeń np. w niezbędnych dojazdach do lekarza aktualnie zostało im to odebrane. Co one mają robić chcąc dostać się do podstawowej opieki medycznej – dodaje.

Chodzi m.in. o brak jakiegokolwiek połączenia liniowego na trasie Świniec – Trzebieszewo – Borucin – Kamień Pomorski. – Te wioski zniknęły z rozkładów – dodaje nasz Czytelnik. Jak się okazuje, w ocenie mieszkańca problemem jest także zmiana operatora dowożącego dzieci do szkół. Przewóz PKS przejęła firma Emilbus.

– Jak dotąd odjazdy dzieci na lekcje rozpoczynające się o godzinie 8:00 liniami PKS były w granicach 7:35-7:40 było to rozsądne połączenie gdyż podróż trwa ok 7 minut. Obecnie liniami Emilbus odjazd dzieci dzisiaj był 7:13. W dobie obostrzeń z COVID co dzieci będą miały robić przed lekcją czekając 40 minut na lekcje? Z nieoficjalnych informacji wynika, że odjazdy mogą być jeszcze wcześniej – dodaje nasz Czytelnik.
———————————————————————————————————————-
Po naszej publikacji otrzymaliśmy kolejny mail od Czytelnika. Z jakimi problemami komunikacyjnymi związanymi z transportem publicznym Wy się borykacie?
Zgłaszam się do redakcji z problemem jakim od lat są dojazdy z miejscowości między Wolinem a Międzywodziem do Kamienia Pomorskiego. Przez te miejscowości jeździ jeden autobus 0 6:49 do Kamienia i jeden powrotny o godzinie 15:20. Co z pracownikami i uczniami którzy kończą szkołę bądź pracę po godzinie 16:00. Dnia 02.09.2020 miała miejsce kolejna parodia Kamieńskiego pks-u czyli około 20 osób czekało na kurs do Międzyzdrojów i Świnoujścia, około 20 minut po planowanym odjeździe autobusu postanowiłem dowiedzieć się co się dzieje, pani w informacji powiedziała mi z wielką łaską, że ich firma nie ma żadnych kursów w kierunku Międzyzdrojów i Świnoujścia mimo, iż na stronie jak i na rozkładzie jazdy taki kurs widniej . Na szczęście Emilbus uratował tych ludzi którzy pod przeciekającym dachem czekali na powrót do domu kamieńskim pks-em . Proszę o nagłośnienie tej sprawy ponieważ taka jakość komunikacji jest godna powojennej Polski a nie 21 wieku.