Ewa Grzybowska wraz z zespołem nie zwalnia tempa w ramach zapowiadanych inwestycji. Kilka dni temu została podpisana umowa z wykonawcą na rozbudowę przedszkola i żłobka, a wczoraj zawarto umowę na funkcję inżyniera kontraktu odnośnie utworzenia przystani morskiej wraz z zagospodarowaniem terenu plaży.

To wielka inwestycja, na którą udało się pozyskać aż 100% dofinansowania, w kwocie blisko 13 milionów złotych.

Inwestycja jest podzielona na 3 etapy i zakłada m.in. nowe zagospodarowanie układu komunikacyjnego. Powstaną ciągi kołowo-piesze, dojście i zejście na pomosty. Dwa pomosty do cumowania na ok. 20 jednostek rybackich, budynek sanitariatów wyposażony w sanitariaty damskie, męskie i dla niepełnosprawnych oraz pomieszczenia gospodarcze. Budynek gospodarczy wielofunkcyjny z własnym zapleczem sanitarnym i magazyn sprzętu wodnego dla rybaków. Będzie też slip do wodowania mniejszych jednostek rybackich oraz miejsca parkingowe. Inwestycja przewiduje środki trwałe oraz wyposażenie niezbędne do funkcjonowania przystani morskiej. Zagospodarowany zostanie też teren plaży.

Umowa została podpisana pomiędzy spółką celową gminy Wolin, a firmą Najda Consulting w siedzibie Wolińskiej Mariny. Formalności w obecności burmistrz Wolina dokonał Prezes gminnej spółki, Jarosław Tarnowski oraz Prezes Najda Consulting, Andrzej Najda.