W sobotę 7 sierpnia podczas „Rodzinnych warsztatów z biblioteką” gościliśmy w bibliotece pszczelarza i wielkiego pasjonata pszczół z Ostromic Pana Ryszarda Rybarczyka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda organizacja życia pszczół w ulu, hierarchia i podział zadań, oraz ich znaczenie w przyrodzie.

Młodzi uczestnicy spotkania zdobyli cenne informacje i ciekawostki z życia pszczół; dowiedzieli się czym się żywią, jak spędzają zimę i wreszcie jak powstaje miód. Mogli też z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza tj. ramkę, dymkę, podkurzacz oraz specjalny strój, miały również możliwość przymierzenia stroju pszczelarza w swoim rozmiarze. Dzieci poznały również zdrowotne właściwości i walory smakowe miodu, a punktem kulminacyjnym była degustacja „słodkiego przysmaku”.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi za niezwykle interesujące spotkanie z dziećmi i wprowadzenie ich w tajniki zawodu pszczelarza. Spotkanie dotyczące życia tych bardzo cennych dla przyrody i sympatycznych owadów wzbogaciły zajęcia plastyczne podczas których uczestnicy mogli stworzyć pszczoły z różnych materiałów oraz „pszczele podchody” zabawa podczas której należało rozwiązać 5 zadań. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplom pracowitej pszczółki.

Biblioteka Publiczna Gminy Wolin