Matt Olech – wideobloger z Kamienia Pomorskiego, którego ogląda ponad sto tysięcy internautów, zorganizował ogólnopolską akcję charytatywną na rzecz Schroniska w Sosnowicach.

15 lipca ukazał się na jego wideoblogu materiał, iż organizuje coroczną akcję FanMail. Jak się okazało, jest to niezwykły FanMail. W pierwotnym założeniu wygląda to tak, iż widzowie wideobloga przesyłają prezenty dla twórcy w ramach podziękowania, zaś sam zainteresowany otwiera je i dziękuję wszystkim za przesyłki. Są to zwykle: rysunki czy listy. Matt postanowił pójść o krok dalej. Zrezygnował z prezentów, gdyż nie potrzebuje ich, zaś psy ze schroniska

W rzeczywistości każdy mógł wysłać prezent dla psów, niekoniecznie trzeba być moim fanem – mówi Matt. Celem tej akcji jest pokazanie, jak niewiele trzeba, by pomóc schronisku, wystarczy wysłać paczkę lub przyjechać w wolną niedzielę i wyprowadzić psa.

Akcja trwała do 20 sierpnia. Od fanów otrzymał ok. 50 paczek różnej wielkości, zaś sprawą zainteresowały się również firmy. Glanc Czekolada przekazała karmę o wartości 3 tysiące złotych, zaś firma CDP karmę na sumę 400 zł oraz zapowiedziała, iż z każdej sprzedanej gry przed premierą Metal Gear Solid C: The Phantom Pain firma przekaże 5 zł na karmę.

Podoba mi się, że Matt zadzwonił do mnie któregoś dnia z dosyć dziwną propozycją, gdyż nie znam świata Internetu na co dzień. Cieszę się przede wszystkim, że chce pokazać schronisko, jako miejsce z perspektywą na lepsze jutro dla psów – mówi Marta Tysiąc-Stępień, kierownik Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach.

Organizator