W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście na weselach – pisze „Rzeczpospolita”. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga Semieniuk, o czym informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”.

Jak pisze „Rz”, wiceminister Semeniuk deklaruje, że wesela mają być bezpieczne i komfortowe. Zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą „niezwłocznie”. Jak wskazuje „Rz”, komfort najstarszych uczestników wesel przegra jednak z bezpieczeństwem. Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu – czytamy.

Według dziennika, w wytycznych opracowanych przez ministrów i GIS może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych. Wiceminister Semeniuk dodała, że rozważane jest także ograniczenie liczby uczestników.

źródło:
PAP