22 lutego w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa i ręcznie malowanej porcelany „Bogactwo tematyczne w twórczości rodzinnej”. Swoje prace przedstawili Irena Szafrańska- Kwiecień, Łukasz i Waldemar Kwiecień.

Irena Szafrańska-Kwiecień- artystka, amatorka maluje obrazy farbami akwarelowymi, akrylowymi, olejnymi oraz pastelami. Są to obrazy impresjonistyczne czasami połączone z ekspresjonizmem oraz abstrakcje. Maluje również porcelanę, której wzornictwo jest bardzo bogate, barwne i interesujące. Na stronie internetowej posiada też różnorodne tematycznie fotografie, ponieważ fotografiką zajmuje się od lat.

Łukasz Kwiecień- artysta amator młodego pokolenia. W swoich obrazach artysta używa farby akrylowe, olejne, akwarelowe oraz pastele. Obrazy przedstawiane są o tematyce surrealistycznej, impresjonistycznej oraz abstrakcyjnej. Artysta stosuje różne techniki, jego obrazy bogate są w barwy, używa również pozłotnictwa. Na stronie internetowej Łukasza Kwietnia znajduje się fotografika, którą artysta uprawia od niedawna.

Waldemar Kwiecień- artysta, amator, który tworzy swoje obrazy farbami olejnymi , grafiki malowane tuszem oraz rysunki wykonane kredkami i pastelami. Wystawa potrwa do 26 marca.

MDK