W dniach 8-9 sierpnia odbędzie się Jarmark Świętego Ottona w Kamieniu Pomorskim. To już szósty raz część naszego miasta przeniesie się w czasie. Na placu przy Katedrze powstanie słowiańska osada a na błoniach przy murach obronnych rozłożą swój obóz łucznicy i konni wojownicy Bolesława Krzywoustego.

Każdy odwiedzający będzie mógł zapoznać się z pracą rzemieślników czy skosztować jadła przyrządzanego na dawne sposoby. Będą tradycyjne sery, miody, mięsa, każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę o godzinie 11:00 do osady przybędzie Biskup Otton z Bambergu.

To jednak nie koniec atrakcji. O godzinie 13:00 w Wirydarzu katedralnym odbędzie się wykład Dr. Michała Bogackiego dyr. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie o militarnej sile Krzywoustego. O godzinie 15:00 zapraszamy na pokaz uzbrojenia Wojowników z XII wieku. O godzinie  17:00 na placu przed Katedrą będzie można zobaczyć inscenizację „Krzywousty Bolesław i Otton z Bambergu” Nasze spotkanie zakończymy o godzinie 18:00. 

Drugiego dnia, czyli w niedzielę, zaczynamy o godzinie 11:00. O godzinie  13:00 zapraszamy do obejrzenia inscenizacji „Otton z Bambergu i figurka Trzygłowa”. Jarmark zakończy się o godzinie 14:00.

Przez cały dzień chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach rzemiosł dawnych. Sekrety swoich warsztatów zdradzą rybak, cieśla, snycerz, skórnik. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o biciu monet, pisaniu piórem, wyrobie krajek i instrumentów muzycznych oraz nauczyć się śpiewać pieśni jak nasi przodkowie.