Wszystko wskazuje na to, że nadmorskie Pobierowo w niedługim czasie będzie mogło pochwalić się nie tylko obecnością potężnego Hotelu Gołębiewski. W miejscowości trwa także budowa kompleksu uzdrowiskowo-hotelowego Pinea w Pobierowie. Aktualnie realizowany jest pierwszy z trzech budynków składających się na resort PINEA,w którym znajdą się prywatne nadmorskie apartamenty z widokiem na morze oraz ciąg lokali handlowo-usługowych na parterze. W dalszej kolejności inwestor planuje wybudowanie całorocznego hotelu typu condo oraz hotelu Hilton Garden Inn.

Spółka STRABAG kontynuuje prace na wszystkich inwestycjach w kraju, także na budowie kompleksu PINEA w Pobierowie. Nasi pracownicy postępują zgodnie z zaleceniami GIS i MZ, a także wewnętrznymi regulacji BHP dotyczącymi przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny podczas prowadzenia prac budowlanych – zapewnia Maciej Tomaszewski, rzecznik prasowy wykonawcy.

Obecnie realizowany jest apartamentowiec ze 175 apartamentami o metrażach od 26 do 100 m2, w 4 wersjach aranżacji wnętrz do wyboru, dostępnych w opcji pełnego wykończenia. Wszystkie apartamenty resortu PINEA są zorientowane na morze i posiadają własne tarasy. Budynek ma byc oddany do użytku latem 2021 roku. W inwestycji PINEA znajdzie się kompleks saun i basenów, siłownia, restauracje, bary, kameralne butiki oraz ekskluzywny salon SPA pod szyldem marki Klinika La Perla. W jednym z budynków planowane są apartamenty typu condo pod zarządem doświadczonego operatora, oferującego szeroką gamę usług fizjoterapeutycznych i okołomedycznych. Autorem projektu PINEA jest międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor, a projektu zielonych dziedzińców i małej architektury Paweł Grobelny, uznany projektant sztuki użytkowej. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco.