Potrzeba jeszcze 8-10 tygodni twardych ograniczeń. Tak, według dziennika „Bild”, mówiła kanclerz Niemiec Angela Merkel na spotkaniu swojej partii CDU. Gazeta wylicza, że zgodnie ze słowami szefowej rządu w Berlinie, lockdown miałby potrwać do Wielkanocy.

Podczas partyjnego spotkania kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła przed dramatycznym wzrostem liczby infekcji spowodowanych przez wykryty w Wielkiej Brytanii wariant koronawirusa.

„Jeśli nie uda nam się powstrzymać tego brytyjskiego wariantu, do Wielkanocy będziemy mieli 10-krotnie większą częstotliwość jego występowania” – miała stwierdzić szefowa rządu podczas wewnętrznego spotkania grupy roboczej frakcji CDU.

„Nadal potrzebujemy 8-10 tygodni twardych ograniczeń” – dodała. To może oznaczać całkowity lockdown do Wielkanocy – twierdzi „Bild”. Ograniczenia spowodowane pandemią, które rozpoczęły się 2 listopada i w połowie grudnia zostały rozszerzone do pełnego lockdownu, zostały przedłużone tylko do 31 stycznia. Kanclerz Merkel już kilkakrotnie mówiła, że nie ma gwarancji, iż środki zostaną złagodzone pod koniec stycznia.