Miło nam poinformować, że w najbliższą niedzielę (24.11) punktualnie o godz. 14:00 po raz XXI rozgrywki zainauguruje Kamieńska Amatorska Liga Futsalu.

KALF  to jedna z najstarszych amatorskich lig futsalowych w województwie zachodniopomorskim, działająca nieprzerwanie od 2004 roku. W najlepszych latach w rozgrywkach brało udział 300. zawodników, a 24. drużyny rywalizowały w trzech ligach. Te lata świetności mamy za sobą, jednak mimo to kamieńska liga od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. 

W tym roku do rywalizacji ponownie zgłosiło się osiem drużyn. W poniedziałek  (18.11) na spotkaniu kapitanów z sekretarzem rozgrywek Remigiuszem Pęcakiem wg tabeli Bergera  dokonano losowania terminarza rozgrywek, wybrano komisję dyscyplinarną (w jej skład weszli: Dyrektor MOSiR Grzegorz Szczudło, przedstawiciel sędziów KS ZZPN oraz Szymon Podgórski) oraz omówiono najważniejsze zmiany w regulaminie. 

W rundzie zasadniczej rozegranych zostanie siedem kolejek. Cztery do końca bieżącego roku, pozostałe już w nowym. Oznacza to, że okienko transferowe będzie otwarte między czwartą a piątą serią spotkań. Nowi zawodnicy mogą być zgłaszani do rozpoczęcia pierwszego meczu piątej kolejki.  Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi podział na dwie grupy. Zespoły z miejsc 1, 4, 5, 8 z zachowaniem punktów zagrają systemem każdy z każdym w grupie A, natomiast pozostałe drużyny w ten sam sposób będą rywalizować o wyłonienie dwóch pozostałych półfinalistów w grupie B. Brak awansu do półfinału nie oznacza końca rozgrywek, bowiem pozostaje jeszcze rywalizacja o miejsca 5-8.

W regulaminie rozgrywek wprowadzono ważną zmianę, bowiem w każdej drużynie może grać maksymalnie 7. zawodników zgłoszonych do rozgrywek ligowych ZZPN w sezonie 2019/2020, w tym 3. zawodników reprezentujących kluby IV ligi i wyższych (przepis nie dotyczy zawodników poniżej 18 roku życia oraz zawodników, którzy ukończyli 35 lat). W czasie trwania meczu, na boisku jednocześnie może przebywać 3. zawodników zgłoszonych do rozgrywek ZZPN w sezonie 2019/2020, w tym jeden reprezentujący kluby IV ligi i wyższych. 

W porównaniu do poprzedniej edycji wśród zgłoszonych drużyn brakuje: Dynamitu Chomino, Ekolu Dziwnówek, Jack-Polu Przybiernów i Vocatus Golczewo. W ich miejsce przystąpiły zespoły: Aleksandria Team, Auto Naprawa Tycjan Wysoka Kam., Diablo Team i KP PSP Kamień Pomorski.  Co ciekawe w zespole z Wysokiej Kamieńskiej prawie wszyscy zawodnicy nie mają ukończone osiemnastu lat a jedyny pełnoletni gracz całkiem niedawno świętował z tej okazji. Kapitanowie drużyn uprawnili do gry w sumie 101. zawodników oraz jedną przedstawicielkę płci pięknej – Sandrę Błażewicz, która reprezentować będzie Diablo Team.

Partnerem rozgrywek jest firma Zina, która dla rywalizujących drużyn ufundowała komplety meczowe. Na zakończenie rywalizacji najlepsi zawodnicy i drużyny tradycyjnie odbiorą już okazałe puchary oraz gratyfikacje finansowe. Pula nagród wynosi 6000 zł.

Szczegółowy terminarz, plan gier oraz regulamin dostępny jest na stronie: kalf.com.pl. Serdecznie zapraszamy Państwa do kibicowania. Pary pierwszej kolejki:

14:00 KP PSP Kamień Pomorski – Diablo Team
14:40 Zryw Zamoście – Auto-Naprawa Tycjan Wysoka
15:20 Medicina – Aleksandria Team
16:00 Repro Service Pol – Bosman Chomino