Pod koniec listopada w Wiejskim Ośrodku Kultury w Troszynie dzieci z „Kotła Wyobraźni” zaprezentowały uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie przedstawienie pt. „W krainie wierszy bardziej i mniej znanych”.

Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach alternatywnych form spędzania czasu wolnego, edukacyjno-rozwojowych z elementami profilaktyki dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Wolin. W projekcie pt. „Teatr jako instrument, który rozwija wyobraźnię i pobudza ją, aby poznać i zrozumieć siebie i otaczający świat” biorą udział dzieci i młodzież z Domysłowa, Wisełki, Kołczewa, Kodrąbia, Ładzina, Rabiąża i Warnowa.

Zajęcia mają charakter otwarty i odbywają się w trzech grupach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat,13 lat – wzwyż i ukierunkowane są na pracę zespołową. Tematami naszych działań są: improwizacje, praca z ciałem, praca z tekstem, z dykcją, z rekwizytami, przygotowanie rekwizytów, scenografii itd. a najważniejsza w tym wszystkim jest dla nas fantastyczna zabawa i radość tworzenia.

W czasie tych zajęć dzieci i młodzież kreują własne inicjatywy, angażują się do podejmowania działań kulturotwórczych, nabywają nowe umiejętności i odkrywają swoje pasje.