Od dziś (12.01) rozpoczną się badania przesiewowe u nauczycieli i pracowników administracyjnych klas I-III szkół podstawowych oraz specjalnych. Wszystko w związku z decyzją rządu, mówiącą o powrocie najmłodszych uczniów do szkół od poniedziałku.

Badania będą przeprowadzone w dwóch placówkach – Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi, gdzie zostaną przebadani nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim , Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej, Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Golczewie -ZSP, Szkoły Podstawowej we Wrzosowie, Szkoły Podstawowej w Jarszewie, Szkoły Podstawowej w Stuchowie, Szkoły Podstawowej im. Juliana Grϋnera w Świerznie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim, Specjalnego Ośrodeka Szkolno–Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego, ul. Spokojna 1,  72-510 Wolin zostaną przeprowadzone testy nauczycieli ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Koniewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. prof. dr W. Szafera z Wapnicy, Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, Szkoły Podstawowej w Kołczewie)

Nauczyciele, którzy mieli zostać poddani testowi mieli minimum 2 godziny przed badaniem nie spożywać posiłków, nie pić, nie żuć gumy, nie płukać zębów, nie przyjmować leków ani nie palić papierosów.