Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej w towarzystwie Marszałka Olgierda Geblewicza odwiedzą jutro Kamień Pomorski. Około godziny 13, w centrum miasta będą oni przekonywać do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Kampania wyborcza wkracza na ostatnią prostą, a według najnowszego sondażu IBRiS dla portalu WP to ubiegający się o urząd Trzaskowski z minimalną przewagą mógłby cieszyć się ze zwycięstwa.

Udział w wyborach prezydenckich zadeklarowało 65,4 proc. respondentów, oznacza to wzrost o 3,4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego zleconego przez WP sondażu. Zaledwie 2,8 proc. respondentów jeszcze nie wie, czy weźmie udział w II turze wyborów prezydenckich. Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w niedzielę 5 lipca, na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 47,2 proc. ankietowanych. Wynik ten daje prezydentowi Warszawy przewagę nad ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą, na którego swój głos chce oddać 45,9 proc. respondentów.

W stosunku do poprzedniego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla WP poparcie dla Rafała Trzaskowskiego spadło o 0,9 pkt proc., natomiast poparcie dla Andrzeja Dudy wzrosło o 0,3 pkt proc. 6,9 proc. respondentów nie podjęło jeszcze decyzji na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich. To właśnie o głosy tych wyborców toczy się obecnie najbardziej zaciekła walka.