Co robi nadmorski samorząd w dobie koronawirusa, aby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych? Jak mówi zastępca Burmistrz Beata Kiryluk, gmina testuje pracowników. Na pierwszy ogień trafiła kadra przedszkola i żłobka, w dalszej kolejności będą to pracownicy szkół podstawowych. Samorząd sięga także po środki w ramach wykluczenia cyfrowego.

Prowadzimy testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli i pracowników oświaty. W pierwszej turze testujemy pracowników przedszkola i żłobka miejskiego. W dalszym etapie testowani będą nauczyciele i pracownicy w związku z otworzeniem klas 1-3 w szkołach podstawowych. Sięgnęliśmy też po środki unijne w ramach programu „Szkoła +” na zakup komputerów dla dzieci wykluczonych cyfrowo. Działamy wspólnie z całym gronem pedagogicznych, w kwestii przyszłego roku szkolnego. Do tej pory nie mamy wytycznych, w związku z obecnością koronawirusa nie wiemy jakie będą zalecenia, a chcemy zadbać maksymalnie o bezpieczeństwo Państwa i naszych dzieci – zaznacza Beata Kiryluk.

Najważniejszą z wiadomości jest ta dotycząca rozpoczęcia termomodernizacji szkoły przy ulicy Leśnej 17. Gmina przymierza się także do rozbudowy przedszkola miejskiego o żłobek.