Burmistrz Stanisław Kuryłło zdecydował, że pomimo „zielonego światła” rządu do powrotu dzieci do przedszkoli w gminie Kamień Pomorski tak się nie stanie. W ocenie samorządowca, to zbyt wczesny okres na tego typu decyzje. 

– Jestem przekonany, że każdy z nas chciałby już wrócić do „normalności”. Rządowy projekt umożliwia otwarcie przedszkoli od 6 maja, ale osobiście uważam, że chyba to jeszcze zbyt wcześnie. Analizujemy, konsultujemy i pracujemy z dyrektorami, rodzicami, przedstawicielami różnych służb epidemiologicznych w zakresie dotyczącym tego, kiedy i w jaki bezpieczny sposób otworzyć  obiekty przedszkolne – mówi Stanisław Kuryłło.

Burmistrz zaznacza, że decyzja o uruchomieniu przedszkoli, musi być poparta argumentami przemawiającymi za tym, że takie działanie nie będzie zagrażać życiu i zdrowiu dzieci oraz pracowników.

– Wytyczne przedstawione przez Ministra Edukacji Narodowej, zobowiązują nas by uruchomiona działalność opiekuńcza spełniała szereg wymogów organizacyjnych i sanitarnych. W związku z tym przedszkola publiczne na terenie naszej gminy rozpoczną swoją działalność w możliwie najbliższym terminie , ale nie będzie to 6 maja. O terminie powiadomimy Państwa jak najszybciej – zaznacza Burmistrz.