DSC02683

Burmistrz Dziwnowa rozstrzygnął konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Portu Morskiego w Dziwnowie. Nowym-starym dyrektorem, który tym razem spełnił wymagania formalne i kwalifikacyjne określone w ogłoszeniu o naborze oraz oczekiwania Grzegorza Jóźwiaka okazała się dotychczasowo nielegalnie pełniąca obowiązki pani Monika Bielecka-Suda. W Dziwnowie po pięciu latach usankcjonowano więc bezprawie. 

Jak ujawniliśmy w listopadzie 2015 roku, Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak od ponad 4 lat nie ogłaszał konkursu na stanowisko dyrektora Zarządu Portu Morskiego. Zamiast tego łamiąc ustawę o pracownikach samorządowych, przez lata utrzymywał w porcie osobę powołaną bez konkursu, jako pełniącą obowiązki dyrektora. Monika Bielecka-Suda zdobywała w ten sposób nielegalnie dzięki burmistrzowi Dziwnowa doświadczenie zawodowe.

Clipboard01 (1)

Ostatni Konkurs miał miejsce 12 maja 2011 roku. Brała w nim udział m.in pani Bielecka-Suda. Z dokumentów dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej wynika, że Grzegorz Jóźwiak, 26 maja 2011 roku stwierdził, że nikt nie spełnił jego oczekiwań, po czym sześć dni później powierzył pełnienie obowiązków bez konkursu właśnie Bieleckiej-Sudzie. Warto podkreślić, że zgodnie z przepisami powierzenie pełnienia obowiązków może nastąpić w razie nagłej potrzeby. Ta „nagła potrzeba” w Dziwnowie trwała 5 lat choć w oparciu o ustawę o pracownikach samorządowych można to zrobić na okres trzech miesięcy w roku kalendarzowym.

Ciekawiej zrobiło się wtedy, kiedy p.o dyrektor Bielecka Suda poszła na zwolnienie a później urlop macierzyński. Burmistrz musiał poszukać kogoś nowego na szefa portu. Zamiast ogłosić konkurs, w lutym 2015 roku po raz kolejny powierzył pełnienie obowiązków. Tym razem powołaną – jak potwierdził wojewoda – niezgodnie z prawem p.o dyrektor Bielecką-Sudę zastąpił nowy p.o dyrektor – pan Jacek Klimecki. Nowy p.o dyrektor był jednocześnie był dyrektorem Zakładu Obsługi Oświaty i Kultury w Dziwnowie.

Po interwencji naszej redakcji, w grudniu 2015 roku, wojewoda zachodniopomorski dopatrzył się braku najważniejszego dokumentu – zarządzenia powierzającego pani Bieleckiej – Sudzie stanowisko p.o dyrektora Zarządu Portów Morskich, skierował skargę naszej redakcji na Grzegorza Jóźwiaka do Rady Miejskiej. Radni zajęli się tym tematem pod koniec stycznia. Uznali, że skarga jest bezzasadna a wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa. Wojewoda, pismem z 8 lutego 2016 roku wezwał Grzegorza Jóźwiaka o niezwłoczne rozpoczęcie przygotowań procedury konkursowej, mającej na celu wyłonienie kandydata na stanowisko Dyrektora Zarządu Portu Morskiego w Dziwnowie. Choć ten niezwłoczny proces trwał cztery miesiące, to 17 czerwca 2016 roku w Biuletynie Informacji Publicznej gm. Dziwnów pojawiło się ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko kierownicze – dyrektora Zarządu Portu Morskiego.

Clipboard01