Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki w Chrząszczewie zakończyło projekt pt. „Wspólne sprzątanie Wyspy Chrząszczewskiej”. W jego ramach teren wokół Głazu Królewskiego został odnowiony, na Wyspie Chrząszczewskiej urządzono wspólne sprzątanie w efekcie czego w Chrząszczewie stanął pierwszy kosz w kształcie serca do zbiórki plastikowych nakrętek!

Projekt zakładał odmalowanie barierek oraz ławki przy Głazie Królewskim, wspólne sprzątanie Wyspy Chrząszczewskiej, zorganizowaniem konkursu prac plastycznych dla dzieci i młodzieży pt. „Moja Wyspa Chrząszczewska” oraz zorganizowanie ogniska dla wszystkich mieszkańców sołectwa.

Projekt zakończył się zamontowaniem kosza w kształcie serca do zbiórki plastikowych nakrętek. Wynikiem wspólnych inicjatyw powstało pierwsze w Gminie serce na nakrętki.

Działanie było współfinansowane został w ramach zadania publicznego „Program Społecznik na lata 2019-2021” realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S. A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. #PomorzeZachodnie #KARRSA #Społecznik #ProgramSpołecznik

źródło:
Czytelnik