18 stycznia br. w hali sportowej w  Świerznie rozegrany został VI Memoriał im. Tadeusza Mandziaka w halowej piłce nożnej. VI turniej zwyciężył zespół Janusze Team.

Tadeusz Mandziak  urodził się 13 .06.1959 r. w Starzy. Przez kilka lat mieszkał w Rybicach, a następnie w Gostyniu. Tu uczęszczał także do  szkoły podstawowej. Kontynuował naukę w Technikum Elektrycznym w Wejherowie, a następnie na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, którą ukończył w 1986r.

Zanim objął stanowisko Wójta Gminy Świerzno pracował jako mechanik  na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej, pełnił również funkcję dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rewalu. Ostatnim miejscem pracy przed wyborami samorządowymi w 2002 r.  była baza Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Dziwnowie. Funkcję Wójta sprawował przez dwie kadencje, do 2010 r. Przez ten czas starał się jak najlepiej wywiązywać z powierzonych mu obowiązków W pamięci mieszkańców pozostał jako  człowiek sumienny, rzetelny i odpowiedzialny, a przy tym  życzliwy i empatyczny.

Do walki o zwycięstwo przystąpiło dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy: Mandziuś  i Przyjaciele, Korona Stuchowo, Korona Stuchowo juniorzy, Bizon Cerkwica, Wicher Brojce, Janusze Team Bałtyk Gostyń, OSP Świerzno, Sędziowie KS ZZPN,

Po walce w duchu fair-play przystąpiono do pojedynków półfinałowych, w których ze sobą zmierzyły się zespoły Janusze Team z Bałtykiem Gostyń oraz OSP Świerzno z Bizonem Cerkwica. W finałowym pojedynku, zespół Januszy wygrał z Bizonem Cerkwica. W trakcie VI Memoriału rozdawane były ulotki na temat profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom.

Najlepszym zawodnikiem został Patryk Strojek (Bizon Cerkwica), królem Strzelców Szymon Włodarek (Janusze Team), a bramkarzem Sławomir Ignaszewski (OSP Świerzno). Organizatorzy i współorganizatorzy VI Memoriału im. Tadeusza Mandziaka  w halowej piłce nożnej dziękują wszystkim sponsorom i wolontariuszom  za pomoc w organizacji sobotniego turnieju.

Wyniki
Bałtyk – OSP 1:4
Bizon – Korona jun. 0:2
OSP – Korona 0:2
Janusze – Bizon 4:2
Wicher – Bałtyk 2:0
Wicher – OSP 0:2
Janusze – Korona jun. 6:0
Wicher – Korona 0:3
Wicher – Sędziowie 0:1
Janusze – Mandziuś i Przyjaciele 1:0
Sędziowie – Bałtyk 0:1
Korona jun. – Mandziuś i Przyjaciele 0:2
Korona – Sędziowie 0:1
Bałtyk – Korona 1:0
Bizon – Mandziuś i Przyjaciele 2:1
OSP – Sędziowie 1:0

Półfinały:
Janusze – Bałtyk 4:1
Bizon – OSP 2:1

Mecz o III miejsce Bałtyk – OSP 0:0 karne 3:2
Finał: Janusze – Bizon 3:0

źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świerznowskiej