SONY DSC

Sezon letni na wybrzeżu przyciąga za sobą nie tylko atrakcje. Doświadczyli tego mieszkańcy Jatek oraz przejeżdżający kierowcy, którzy mieli okazję rozmawiać z mężczyzną, który usiłował wyłudzić pieniądze za bezwartościową biżuterie.

– Mężczyzna narodowości romskiej machał z przystanku autobusowego prosząc o pomoc. Spytał czy znam język niemiecki albo angielski po czym pokazał wizytówkę swojego rzekomego zakładu mechaniki samochodowej po czym poprosił o pożyczenie pieniędzy na paliwo, bo jego bank dziś nie pracuje i nie za co zatankować swojego audi. Powiedział, że przelew zrobi najpóźniej jutro – dodaje nasza Czytelniczka.

Oszuści działają w ten sposób od lat. Schemat działania jest praktycznie za każdym razem taki sam, tłumaczą że potrzebują gotówki na paliwo, lekarza, mandat itp. W zamian oferują wyroby jubilerskie, które zamiast ze złota są zrobione z tombaku, czyli przypominającego ten szlachetny kruszec stopu miedzi z cynkiem.

Jeżeli nie mamy pewności nie zatrzymujmy się i nie podjeżdżajmy pod podejrzany samochód. Nie wysiadajmy z auta i nie otwierajmy drzwi. Zachowajmy maksimum bezpieczeństwa. O każdej próbie oszustwa najlepiej powiadomić policję.