20 sierpnia zamknięta zostanie DW nr 110 na odcinku o długości 1,2 km na wysokości miejscowości Grądy w powiecie gryfickim. Między Gryficami i Cerkwicą zostanie wyznaczony objazd drogami wojewódzkimi nr 103 i 105. ZDW przekazał już plac budowy wykonawcy, którym jest PBDI Toruń.

Zamkniecie drogi ma związek z jej przebudową na odcinku sąsiadującym z miejscową kopalnią torfu. Prowadzone tu wydobycie powoduje przemieszczania gruntu poza terenem kopalni, co doprowadziło do postępującej degradacji całej konstrukcji drogi.

Podmokły teren będzie wymagał specjalistycznej stabilizacji i wykonania całkowicie nowych warstw konstrukcyjnych. Wraz ze zmianą konstrukcji drogi, zostanie ona poszerzona na całej długości z 6 i 6,5-metra, do normatywnych aktualnie 7 metrów. Przebudowane zostaną również zjazdy, w tym zjazd do zakładu wydobywczego.  Wartość robót budowlanych to 4,7 mln zł brutto. Inwestycja ma być współfinansowana przez Ministerstwo Infrastruktury z tzw. rezerwy subwencji ogólnej. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 11 grudnia tego roku.