Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na kolejne ograniczenia w związku z panującą obecnie pandemią wirusa COVID-19 z przykrością informuję, że wszelkie planowane obchody przypadające na Narodowy Dzień Niepodległości – 11 listopada 2020 r. nie odbędą się, jedynym wyjątkiem będzie msza w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli 11.11.2020 r. , o godz. 12:00. Uroczystość jest ograniczona jedynie do indywidualnego złożenia kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego (znajdującym się przy Kościele) przed mszą świętą.

Święto to dla nas Polaków jest bardzo ważnym i pamiętnym dniem odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach wyzwolenia się spod zaborów. Dzień 11 listopada – corocznie obchodzony jest bardzo uroczyście i towarzyszy mu podniosły charakter. W tle rozbrzmiewają pieśni patriotyczne, a w powietrzu unosi się zaduma i rys historyczny tego dnia.

Życzę Państwu dużo zdrowia w nadchodzącym czasie. Mam nadzieje, że te trudne pandemiczne czasy szybko się zakończą i nasza codzienność wróci na właściwe tory. Dbajcie o siebie i swoich bliskich.

Maciej Zieliński
Burmistrz Golczewa