rm_8

XXIV sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie, która miała miejsce w minioną środę, poza typowo roboczą odsłoną (poświeconą uchwale budżetowej) odbywającą się w pomieszczeniach dziwnowskiego Urzędu Miejskiego, od godziny 12.00 była kontynuowana w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury.

Ta druga część sesji, choć przeprowadzona w innym otoczeniu, za to w bardzo uroczystej formule, poza podsumowaniem mijającego roku, dotykała też kilku innych spraw, których waga dla funkcjonowania gminy, wymagała specjalnej, odświętnej oprawy. Licznie zgromadzeni goście, zaproszeni na uroczystą część sesji, byli świadkami wręczenia m.in. odznaczeń, przyznawanych za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

W imieniu Prezydenta RP dekoracji dokonywał Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, który tuż przed ceremonią mówił m.in.: Dla mnie, tak jak dla wszystkich mieszkańców gminy, są Państwo godnym naśladowania przykładem.

Państwa doświadczenie, postawa czy okazywana na każdym kroku serdeczność, mogą być dla nas wszystkich pewnym kierunkowskazem – jak podążać przez życie we wzajemnym szacunku, jak dzielić radości i smutki czy jak rodzić sobie z trudnościami. To wszystko, to bez wątpienia życiowy kapitał, który poza gronem rodzinnym, jest bardzo cenny także dla nas.

rm_13

Tradycją i jednocześnie bardzo sympatycznym zwyczajem ostatniej sesji przed świętami jest także wyróżnienie w jej czasie osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla gminy i jej mieszkańców.

Ich grono, podobnie jak w latach minionych, nie było małe, co z dużą satysfakcją podkreślili prowadzący sesję Przewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Sokół, oraz Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. Obaj mówili o tym, że wsparcie udzielane gminnym inicjatywom ma znaczenie nie tylko w wymiarze czysto materialnym czy organizacyjnym, ale też międzyludzkim.

Dzięki temu – jak dalej mówili – wokół gminy tworzy się pewna dobrze postrzegana przestrzeń współpracy, gdzie pojawia się tak pożądana działalność na rzecz lokalnej społeczności. Nie zapomniano także o przedsiębiorcach, którzy prowadząc swoją działalność na terenie gminy, otrzymali w tym roku branżowe wyróżnienia.

A te – jak mówił Grzegorz Jóźwiak – powodują, że do gminy przyjeżdża coraz więcej turystów. Dzięki temu zyskują nie tylko Państwa firmy, ale też nasza społeczność, bo dobrze postrzegana i nagradzana prowadzona przez Państwa działalność, w niemałym stopniu przekłada się też na obraz gminy i całego regionu.

rm_16

Swoje wyróżnienie przyznała także dziwnowska Kapituła, która „w dowód uznania od Gminy Dziwnów” postanowiła w tym roku uhonorować p. Zbigniewa Jeszkę.

Przypomnijmy, że przyznawane przez Kapitułę statuetki są adresowane do tych osób, których działalność na rzecz gminy, organizacji społecznych, szkół czy szeregu lokalnych przedsięwzięć, zasługuje na specjalne podkreślenie i uznanie.

rm_15

Na zakończenie sesji, Grzegorz Jóźwiak podsumował mijający rok, przybliżając gminne osiągnięcia, dziękując przy tym jednostkom samorządowym oraz ich pracownikom za kolejny rok wytężonej pracy.

Piotr Sokół odniósł się zaś do mijających 12 miesięcy przez pryzmat społecznych relacji i ich wagi dla wzajemnego funkcjonowania. Obaj życzyli wszystkim zgromadzonym Wesołych Świąt, zdrowia i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku. Ostatnim akcentem sesji była premiera filmu promocyjnego/reportażu przybliżającego gminę Dziwnów. Od połowy stycznia będzie można go zobaczyć w internecie oraz przy okazji każdego większego wydarzenia na terenie gminy.

Krzysztof Zawiliński
MOSiK Dziwnów