Niespełna tydzień temu informowaliśmy o wycieńczonym orle, którego ratować pomagali strażacy ochotnicy z Jarszewa, a dziś dzięki zaangażowaniu leśniczego Łukasza Kaczyńskiego kolejna historia kończy się w szczęśliwy sposób. Golczewski radny, zawodowo związany z Lasami Państwowymi pomógł zwierzęciu które niedługo znów będzie mogło cieszyć się wolnością.

– Na początku czerwca grupa osób spacerująca po lesie znalazła pisklę myszołowa. Pisklę było wycieńczone i atakowane przez mrówki. Zadzwonili do nadleśnictwa w poszukiwaniu pomocy. Na miejsce pojechał leśniczy Leśnictwa Błotno – mówi Barbara Adamczyk z Nadleśnictwa Rokita – Po przeszukaniu okolicy stwierdził, że w pobliżu nie ma gniazda myszołowa. Zabrał więc pisklę w celu przewiezienia do ośrodka rehabilitacji.

Leśniczy Łukasz Kaczyński uratowanego pisklaka przekazał pod troskliwą opiekę państwa Barańskich z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Warnowie, gdzie zwierzę wyrasta na pięknego ptaka i niedługo zostanie wypuszczony na wolność.

Fot. Łukasz Kaczyński,
Bożena i Piotr Barańscy