Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udostępnił raport podsumowujący badania jakości paliw oferowanych na stacjach, przeprowadzone w ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2020 r. Jak wskazują kontrolerzy – rezultaty są zaskakująco dobre. Wśród kontrolowanych stacji znalazły się dwie z terenu Powiatu Kamieńskiego.

W sezonie wakacyjnych podróży wielu kierowców musi tankować na stacjach, których nie może zaliczyć do grona zaufanych, znanych sobie placówek. U zmotoryzowanych pojawia się obawa o jakość tego, co nalewamy do baku. To właśnie dlatego szczególnie w tym okresie informacje o badaniach paliw publikowane przez UOKiK cieszą się dużym zainteresowaniem. Instytucja ta właśnie udostępniła wyniki badań przeprowadzanych na stacjach od początku stycznia do końca maja 2020 r. Wyniki są zaskakujące, bo na wszystkich skontrolowanych stacjach paliwo miało właściwe parametry.

Przez pięć miesięcy kontrolerzy pobrali ze stacji paliw 572 próbki benzyny i oleju napędowego. W ciągu czterech pierwszych miesięcy 2019 r. kontrolerzy sprawdzili 481 stacji, co oznacza zbliżone nasilenie działań. Jednak podczas gdy w 2020 r. nie napotkano ani jednej stacji, na której paliwo nie spełniałoby norm, w porównywalnym okresie 2019 r. przyłapano sześć stacji w czterech województwach.

Wśród kontrolowanych stacji z terenu naszego Powiatu znalazły się dwie stacje paliw. Pierwsza to ta należąca do sieci PKN Orlen w Międzyzdrojach, druga to stacja funkcjonująca na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim. Obydwie pobrane próbki spełniały wszystkie normy.

Zobacz jakie jeszcze stacje kontrolowano