Odpocząć na ławce w cieniu drzew, pograć w siatkówkę, spędzić długie godziny zabawy na ciekawym placu zabaw lub rozegrać partyjkę szachów słysząc w oddali szum morza. Mieszkańcy i turyści w niedługim czasie będą mogli skorzystać z 9 różnorodnych parków, miejsc rekreacji, jakie w ciągu 2 lat powstaną na terenie Międzyzdrojów.

Realizacja projektu to przeciwwaga dla dotychczasowej zabudowy i betonowania miasta, której przeciwni są i mieszkańcy i odwiedzający nasze miasto turyści. Chcemy, aby tereny zielone nie tylko upiększały miasto, ale przede wszystkim służyły ludziom. W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców, duży nacisk kładziemy na realizację atrakcyjnego, rozbudowanego placu zabaw, który mamy nadzieję, spełni oczekiwania najmłodszych – powiedział Burmistrz Międzyzdrojów.

Prezes spółki Gorbud Kamil Skoczny poinformował, że harmonogram prac będzie realizowany w taki sposób, aby wykonanie projektu nie utrudniało funkcjonowania miasta podczas okresu letniego. – Większość prac realizowanych przy międzyzdrojskiej promenadzie, będzie  wykonywana poza ścisłym sezonem. Projekt jest wyjątkowy i wyróżniający się ogromną atrakcyjnością na tle innych realizowanych przez naszą spółkę projektów – dodał.

Całkowity koszt wyniesie blisko 11 mln złotych z czego dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie opiewa na prawie 5,2 mln zł. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, przy ul. Bohaterów Warszawy, przy dawnym ,,Gryfie”. Powstaną tam Park Popołudniowy i Park Aktywności.

źródło:
Joanna Ścigała, UM w Międzyzdrojach
fot. Tomasz Rychłowski, Oskar Przybyszewski