15 lipca Wicestarosta Joanna Piwińska i Członek Zarządu Powiatu Kamieńskiego Krzysztof Kronenberg podpisali umowę z firmą Derylak -Bud na wykonanie II etapu przebudowy drogi Gostyń – Pobierowo. Dzięki wspólnemu działaniu Gminy Świerzno oraz Powiatu Kamieńskiego, uda się zmodernizować 617 metrów tzw. „przejścia przez Gostyń”.

To tylko mieszkańcy Gostynia wiedzą ile lat wspólnie o to walczyliśmy. Pierwszy etap przebudowy drogi w naszym Gostyniu zbliża się ku końcowi. Już w najbliższych dniach ruszy przebudowa kolejnego odcinka do końca miejscowościmówi Wójt Radosław Drozdowicz.

Koszt robót budowlanych został oszacowany na 2 198 000 złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie 968 000 złotych. Inwestycję prowadzi Powiat Kamieński wspólnie z Gminą Świerzno.

Równocześnie z podpisaniem umowy przekazano wykonawcy plac budowy. Termin zakończenia inwestycji jest zaplanowany na 20 listopada 2020 roku. Pierwszy etap prac rozpoczął się kilka miesięcy temu. Usunięto chodniki, część nawierzchni drogi oraz wbudowano kanalizację deszczową.