W Sądzie w Szczecinie ruszył proces 18 – letniego mężczyzny, który w sierpniu 2019 roku, pod jednym z namiotów śmiertelnie ugodził nożem swojego kolegę z pracy. Mężczyzna od roku przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu dożywocie.

Kamieńska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie w lipcu br. Wszystko rozegrało się w nocy z 4 na 5 sierpnia 2019 roku. Wtedy to 18 – letnia ofiara, pokłóciła się z innym z pracowników.  Podejrzany zajmował się pracami porządkowymi, a po zamknięciu lokalu pilnował go z zewnątrz, dlatego wielu bywalców lokalu nazywało go ochroniarzem.

Podejrzany i jego ofiara przebywali wspólnie na plaży. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, a następnie do bójki. Oskarżony, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego, ugodził go kilkunastokrotnie nożem m.in. w klatkę piersiową i tułów, co doprowadziło do zgonu pokrzywdzonego – mówi prokurator Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Gdy pokrzywdzony nie wrócił na noc do domu, rodzice w poniedziałek przyszli na policję zawiadomić o zaginięciu syna. Tam od funkcjonariuszy dowiedzieli się o jego tragicznej śmierci. Ojciec ofiary potwierdził tożsamość syna.

Oskarżony pochodzi z Kwidzyna. Został zatrzymany bezpośrednio po dokonanej zbrodni. Sam zadzwonił na pogotowie i czekał na przyjazd policji. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Nie był do tej pory karany. Grozi mu dożywocie. Proces odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Szczecinie.