Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021, zatem przyszedł czas na realizację kolejnego kursu zawodowego dla uczniów w ramach projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniach 1-2 września br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się 16 godzinny kurs barmana, który miał na celu przygotowanie uczniów do samodzielnej, profesjonalnej pracy za barem, nabycie umiejętności sztuki barmańskiej, zdobycie nowych umiejętności oraz podwyższenie kwalifikacji zawodowych.

Dziesięcioosobowa grupa została wprowadzona do zawodu barmana poprzez poznanie charakterystyki pracy za barem, obowiązków barmana, etyki pracy, optymalizacji ruchów i ergonomii pracy barmana. Zapoznali się także z technologią napojów alkoholowych, towaroznawstwem alkoholowym oraz podziałem alkoholi i koktajli. W praktyce uczestnicy ćwiczyli obsługę gości przy barze oraz stoliku, organizację baru oraz Working Flair.

Wszyscy kursanci uczestniczyli w zajęciach z dużym zaangażowaniem i ciekawością oraz  ukończyli kurs z wynikiem końcowym pozytywnym. Nowo nabyte umiejętności na  pewno zaprocentują w przyszłości – jako bardzo dobry start w budowaniu swojej kariery zawodowej.

Uczniowie będą postrzegani przez przyszłych pracodawców jako osoby wyposażone w duży zakres kwalifikacji oraz kompetencji.

Powiat Kamieński