Jeżeli znaki drogowe nie stanowią inaczej, dopuszczalna prędkość jazdy w terenie zabudowanym wynosi do 50 km/h. Wyjątek stanowią godziny od 23:00 do 5:00, kiedy w terenie zabudowanym można poruszać się z prędkością maksymalną 60 km/h. Przekroczenie tych prędkości skutkuje poniesieniem konsekwencji. Przekonali się o tym trzej kierowcy, którzy na swojej drodze spotkali policjantów z kamieńskiej grupy SPEED.

Do zadań funkcjonariuszy grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim należy dbanie o bezpieczeństwo na wszystkich drogach powiatu kamieńskiego – również w mniejszych miejscowościach. Tym razem przekonali się o tym kierujący zatrzymani do kontroli drogowych w Jarzysławiu, Rekowie i Jarzębowie:

– we wtorek (5 maja b.r.) w Jarzysławiu, 41-letni mieszkaniec gminy Kamień Pomorski, który mimo ograniczenia do 70 km/h, pędził z prędkością 130 km/h;
– w środę (6 maja b.r.) w Rekowie, 56-letni mieszkaniec Stargardu, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h (jechał z prędkością 103 km/h);
– w środę (13 maja b.r.) w Jarzębowie, 32-letni mieszkaniec gminy Międzyzdroje, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h (jechał z prędkością 109 km/h).

Na mężczyzn nałożono mandaty karne w wysokości 500 zł oraz po 10 punktów. To jednak nie koniec. Każdy kierowca przekraczający dopuszczalną prędkość, musi również liczyć się z groźbą utraty prawa jazdy.

st. sierż. Aleksandra Berenda