Na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę chce głosować 42,3 proc. badanych; na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego 23,2 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Trzecie miejsca na podium z wynikiem 11,4 proc. poparcia uzyskał Szymon Hołownia. Według badań, w przypadku naszego województwa sytuacja wyglądałaby o wiele ciekawiej w drugiej turze wyborów. Tu urzędujący Prezydent znacznie przegrywa z Rafałem Trzaskowskim.

Prezydent Andrzej Duda nadal ma największą szansę na wygraną w wyborach prezydenckich – wynika z majowego sondażu IBRiS dla „WP”. W pierwszej turze chce na niego głosować 42,3 proc. osób. Z kolei na prezydenta stolicy, kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego głos chce oddać 23,2 proc.

11,4 proc. respondentów wyraża chęć poparcia Szymona Hołowni. Pozostali kandydaci mogą liczyć na wyniki jednocyfrowe: Władysław Kosiniak Kamysz – 9,3 proc., Krzysztof Bosak – 4 proc., a Robert Biedroń – 2,7 proc. 7,1 proc. Polaków nadal nie wie, na kogo zagłosuje w wyborach prezydenckich.

Chęć udziału w wyborach prezydenckich zadeklarowało 48,8 proc. ankietowanych, w tym odpowiedź „raczej tak” wybrało 15,8 proc. ankietowanych. Z kolei 20,1 proc. osób na pewno nie poszłoby do urn, a 13,9 proc. „raczej nie” poszłoby do urn. Sondaż został przeprowadzony w dniach 22-23 maja przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na próbie 1100 Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI)